• Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

Blog - ODN

Szanowni Państwo, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz placówkami doskonalenia nauczycieli w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Poznaniu zaprasza do udziału w Grancie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty:

Rola i zadania dyrektora – lider pracy zespołowej, pomoc psychologiczno – pedagogiczna, zarządzanie pokoleniami, prawne aspekty współpracy z rodzicami, ochrona danych osobowych, stosowanie KPA, ocena pracownicza

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, będące jednostką podległą Departamentowi Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, informuje o organizacji II edycji konkursu „Będę Biznesmenem – BeBi” dla uczniów liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia.
Celem Konkursu jest: pobudzenie przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia uczniów, rozwijanie umiejętności wystąpień publicznych uczniów, stymulowanie pracy zespołowej wśród uczniów, podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w zakresie zagadnień dotyczących przedsiębiorczości (tworzenie elementów biznesplanu, budowanie zespołów projektowych, wykorzystanie metod kreatywnego myślenia).

Pedagogów szkół specjalnych oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji - Nowe podejście do edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym - zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej dla tej grupy uczniów, która odbędzie się 8 maja br. w godzinach od 15.00 do 17.00 w siedzibie CDN Leszno.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem: http://www.wszpwn.com.pl/konferencja/2018-05-08-konferencja-dla-nauczycieli-ksztalcenia-specjalnego-leszno-8-maja-2018-roku,3743.html

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, będące jednostką podległą Departamentowi Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, informuje o organizowanych konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.
Celem Konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Szanowni Państwo,

Centrum  Doskonalenia Nauczycieli w Pile we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz placówkami doskonalenia nauczycieli w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Poznaniu zaprasza do udziału w Grancie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Nowy nadzór pedagogiczny – formy realizacji, znajomość i stosowanie prawa oświatowego, akty prawa wewnątrzszkolnego (wewnątrzprzedszkolnego). Dokumentacja w szkole.

Szkolenie RODO w ramach Grantu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych

Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zastąpi obowiązujące dotychczas przepisy polskiej ustawy o ochronie danych osobowych. Ponieważ RODO obejmuje również placówki edukacyjne zapraszamy dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego na szkolenie w ramach Grantu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przystąpił do realizacji grantu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty „Nowa podstawa w przedszkolu – zadania, warunki, sposoby realizacji” . Adresatami są  nauczyciele przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Szkolenia  odbywać się będą od maja do czerwca w 5 miastach: Kaliszu, Lesznie, Koninie, Pile i Poznaniu.
 

W dniach 23 - 25 marca 2018 r. na terenie MTP w pawilonie 15 odbędą się XXII Targi Edukacyjne.

Zachęcamy do skorzystania z licznych konferencji i warsztatów dla nauczycieli, rodziców i uczniów oraz do zapoznania się z ofertą szkół i uczelni.
Wstęp bezpłatny!
Targom towarzyszą: XVII Targi Książki, XXI Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz Ogólnopolski Kongres Oświatowy "EduTec". Zapraszamy do Poznania na weekend z edukacją i książką:  www.targi.odnpoznan.pl

Departament Edukacji i Nauki w Poznaniu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu informuje o organizowanym konkursie plastycznym pod hasłem: „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z rejonu Wielkopolski.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Departamentem Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Centrami Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, Pile i Koninie, zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Kongresie Oświatowym EDUTEC pod hasłem „Edukacja dla zdrowia”.

Informujemy, że w związku z rozstrzygnięciem konkursu „Wielkopolska - moja duma”, zorganizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, prace tegorocznego konkursu „Wielkopolskie pejzaże” zgodnie z regulaminem są do odbioru w siedzibie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, ul. Bolesława Chrobrego 15, pokój nr 13. Prace można odbierać codziennie w godzinach 7.30 - 15.30. Zapraszamy.

 

Zdjęcie użytkownika Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Klub Dyrektora Szkoły - Zmiany w statusie nauczyciela w roku 2018.

Centrum Doskonalenia Nauczyciela w Lesznie zaprasza Dyrektorów szkół na II w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Dyrektora Szkoły, które odbędzie się 19 stycznia 2018 r. (piątek) w obiekcie CDN przy ul. B. Chrobrego 15 w Lesznie w godz. 10.00 – 13.00.

Adresatami  spotkania w Klubie są tylko dyrektorzy szkół (w sytuacjach szczególnych w zastępstwie wicedyrektorzy).

Proszę o zgłoszenie w formie elektronicznej poprzez naszą stronę internetową do dnia 15 stycznia 2018 r.  (liczba miejsc ograniczona).

Formularz rejestracyjny

www.reformaedukacji.men.gov.pl – pod tym adresem wystartował specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji.

Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na temat reformy edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.

 

 

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej wśród osób w wieku 50+, rozbudzenie zainteresowań historią oraz zabytkami, a przede wszystkim kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej z Regionem.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaprasza na dwudniowe seminaria w ramach grantów Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Szkolenia adresowane do nauczycieli matematyki, fizyki i chemii szkół ponadgimnazjalnych odbywać się będą od października do listopada w 5 miastach: Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i rejestracji przez stronę ODN Poznań.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz placówkami doskonalenia nauczycieli w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Poznaniu zaprasza do udziału w Grancie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół zawodowych,
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie prowadzi sprzedaż „Dzienniczka zajęć praktycznych młodocianego pracownika”.
Cena 1 egzemplarza wynosi 6 zł.
Zamówienia prosimy składać w dziale księgowości ul. Chrobrego 15, pok. nr 1 (parter) lub telefonicznie 65 529 90 62 wew. 25.

Kontakt

 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

ul. Bolesława Chrobrego 15
64-100 Leszno

tel. 65 529 90 62
fax 65 529 31 09
NIP: 697-10-20-103
REGON: 00 1387 29 0000 000
e-mail: oswiata@cdn.leszno.pl

Redakcja

Godziny urzędowania

Sekretariat

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek-piątek 7:30 - 15:30


Organizacja szkoleń
poniedziałek - piątek: 7.30-15.30, parter/pokój nr 13


Biblioteka

Leszno pn – pt 9.00 – 18.00
Filia Rawiczu i Kościanie pn, wt, pt 9.00 – 17.00
śr, cz 9:00 - 16:00
Filia w Gostyniu - pn, wt, pt 9:00 - 17:00
śr 9:00 - 16:00
cz 9:00 - 16:00

 

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami CDN Leszno