• Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

Blog - ODN

Trzynaścioro uczniów z kilku leszczyńskich szkół stanęło do rywalizacji w konkursie retorycznym Ars bene dicendi. Najlepsze wrażenie na komisji konkursowej zrobił Norbert Konieczny z III LO, który mówił o problemie akceptacji w środowisku. Wśród uczniów ze szkoły podstawowej triumfowała Barbara Karaś.

Była to już druga edycja miejskiego konkursu retorycznego Ars bene dicendi. Przed komisją, gośćmi i kolegami w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie stanęło trzynastu mówców z siódmej klasy szkoły podstawowej, oraz szkół ponadpodstawowych. - Swoje reprezentacje miały Szkoła Podstawowa nr 1, a także I i III LO oraz Zespół Szkół nr 4. Poziom był wyższy niż przed rokiem. Celem jest doskonalenie umiejętności wypowiadania się, argumentowania i przekonywania do swoich racji, ale również oswajanie ze stresem przed wystąpieniami publicznymi. Młodzi ludzie rzadko występują publicznie i stąd na egzaminach ustnych wypowiadają się w wielkim stresie - podkreśla Edyta Zarembska - Marciniak, współorganizator konkursu, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie oraz doradca metodyczny w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Więcej informacji na stronie: http://elka.pl/content/view/88346/80/

We wtorek 27.03.2018 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Lesznie odbył się etap miejski projektu  Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego – „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w.” Jest to projekt o charakterze edukacyjnym i obywatelskim, którego celem jest między innymi rozwijanie postaw obywatelskich młodzieży szkolnej. Przy realizacji projektu współpracowali  m.in. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty.

W Lesznie swoje prace zaprezentowało 9 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych.  Przed Komisją Rekrutacyjną przedstawili prace na temat: „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce. Jak uczcić stulecie odzyskania niepodległości?”. Zwyciężyła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie Jakub Cugier i Dagmara Janowska. Ich opiekunem merytorycznym była nauczycielka historii pani Aurelii Gancarz. Zespół z „Jedynki” będzie reprezentował w kwietniu nasze miasto na sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z wytycznymi do realizacji podstawy programowej do zadań nauczyciela należy stosowanie różnorowdnych form i metod nauczania. Proponujemy jako rozwiązanie metodyczne zorganizowanie zajęć na świeżym powietrzu w formie pieszego rajdu. W wydarzeniu takim uczestniczyła klasa 7b ze Szkoły Podstawowewj nr 3 w Lesznie. Zwiedzili miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim. Wcześniej uczniowie wykonali kokardy narodowe, które w czasie powstania nosili Polacy i poznali jego historię.

12 grudnia 2017r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w dwóch konkursach: „Bądź EKO, działaj EKO!” oraz „Wielkopolska - moja duma”.

I edycja Konkursu „Bądź EKO-działaj EKO!”  przeprowadzona została pod hasłem „Walka ze smogiem”. Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych, dzieci szkół podstawowych, uczniów liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych rożnych typów. Każda grupa wiekowa miała inne zadania konkursowe polegające na przygotowaniu rysunku, plakatu lub spotu reklamowego. Cel konkursu to edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Kontakt

 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

ul. Bolesława Chrobrego 15
64-100 Leszno

tel. 65 529 90 62
fax 65 529 31 09
NIP: 697-10-20-103
REGON: 00 1387 29 0000 000
e-mail: oswiata@cdn.leszno.pl

Redakcja

Godziny urzędowania

Sekretariat

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek-piątek 7:30 - 15:30


Organizacja szkoleń
poniedziałek - piątek: 7.30-15.30, parter/pokój nr 13


Biblioteka

Leszno pn – pt 9.00 – 18.00
Filia Rawiczu i Kościanie pn, wt, pt 9.00 – 17.00
śr, cz 9:00 - 16:00
Filia w Gostyniu - pn, wt, pt 9:00 - 17:00
śr 9:00 - 16:00
cz 9:00 - 16:00

 

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami CDN Leszno