• Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

Aktualności

Czas pracy

Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie i jej Filiach w Kościanie i Rawiczu

w okresie

od 25 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r.

poniedziałek - piątek 9.00 – 15.00


 

Czas pracy

w Filii w Gostyniu

w okresie

od 25 do 29 czerwca 2018 r. ,

od 16 lipca do 10 sierpnia 2018 r. oraz

od 28 do 31 sierpnia 2018 r. (pozostałe dni – nieczynne)

poniedziałek - piątek 9.00 – 15.00


 

Wicedyrektor CDN w Lesznie

mgr Leszek Zaleśny

 

8.06.2018r. nasza biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Zaprosiliśmy uczniów I klasy SP nr 12 w Lesznie do wspólnego czytania wiersza „Rzepka”
J. Tuwima.

Dnia 29 maja br. pani Zofia Szabel-Zakrzewska, nauczyciel konsultant Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, wraz z nauczycielami historii leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowała już po raz dziewiąty oxfordzką debatę historyczną. Głównym tematem spotkania było porównanie odbudowy państwowości Polski w 1918 i 1989 r. Wprowadzeniem do debaty był wykład pana Piotra Sobańskiego, nauczyciela historii I LO we Wschowie.

Dnia 28 maja 2018 roku pracownicy Biblioteki Pedagogicznej odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Lesznie przy ulicy Korczaka. Celem wizyty było przekazanie książek, które zostały pozyskane od czytelników
i pracowników biblioteki. Książki były zbierane od 4 do 25 maja br. Łącznie otrzymaliśmy 80 książek. Dyrekcja, pracownicy i podopieczni DPS-u bardzo miło nas przyjęli i byli zadowoleni z pozyskanych darów, które umilą im czas spędzany w domu opieki.

22 maja br. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbyło się zorganizowane przez Pracownię ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie spotkanie z Anną Jaklewicz pt. „ Indonezja-po drugiej stronie raju”. Było to drugie spotkanie w ramach projektu „Świat, ludzie, wydarzenia” i adresowane było tym razem do młodzieży ponadgimnazjalnej.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie organizuje zbiórkę książek i czasopism dla Domu Pomocy Społecznej w Lesznie przy ul. Korczaka 1. Zbiórka będzie trwała od 4 do 25 maja.

Książki i czasopisma w dobrym stanie, prosimy dostarczać do Wypożyczalni PBP w godz. od 9.00 do 18.00 (od poniedziałku
do piątku).

 

Godziny pracy biblioteki w weekend majowy:

 

30.04 (poniedziałek) od 9.00 – do 18.00

1-3.05 (wtorek-czwartek) biblioteka nieczynna

4.05 (piątek) od 9.00 - do 18.00


ZAPRASZAMY


 

Dnia 25 kwietnia br. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z drugiej klasy SP nr 2 w Lesznie. Ponieważ akurat tego dnia przypada Dzień Pingwina, w ramach biblioterapii, przedstawiono dzieciom w formie teatrzyku kamishibai opowieść o małym pingwinie Pingo („Przygody pingwina Pingo” cop. Risprint 2017).

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że 30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) Biblioteka będzie czynna w godzinach od 900 – 1500

2 mają 2018 r. (środa) oraz 4 i 5 mają 2018 r. (piątek – sobota) Biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie była współorganizatorem konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pn. „Nowe przestrzenie czytania...” Konferencja miała miejsce w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w VI edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”.

11 kwietnia 2018r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 18 „Sportowa Kraina”
w Lesznie. Spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja naszej biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się jaki księgozbiór znajduje się w naszej bibliotece, poznały historię powstawania książki, zasady korzystania z książek, wykonały swoja pierwszą własną książkę. Następnie zwiedziły wypożyczalnię i magazyny
z książkami.

Informujemy, że nasza biblioteka realizuje cztery projekty:

 

✔️ "Możemy Ci pomóc" - konsultacje nauczycieli konsultantów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego;

✔️ "Rozwijanie myślenia komputacyjnego w przedszkolu - Programowanie na dywanie" - warsztaty
dla nauczycieli przedszkola;

✔️ "Świat, ludzie, wydarzenia" - spotkania autorskie z ciekawymi ludźmi;

✔️ "Przedszkolak w Bibliotece Pedagogicznej" - warsztaty dla grup przedszkolnych.

5 kwietnia 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie odbyły się zajęcia biblioteczne pt. „Spotkanie
z J. Brzechwą – w ZOO - na wesoło...”. W zajęciach uczestniczyła grupa 4-latków z Publicznego Przedszkola  w Krzemieniewie wraz z opiekunami.

W związku z koniecznością przeniesienia części księgozbioru do nowej siedziby przy ul. Bernardyńskiej 2
w Kościanie (II piętro w obiekcie byłej Wytwórni Wyrobów Tytoniowych) na czas remontu Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kościanie będzie nieczynna dla czytelnika od 16 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.

Jubileusz 65-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Kościanie, który miał miejsce 24 listopada 2017 r. w Kościańskim Ośrodku Kultury, miał charakter niezwykły, podniosły i historyczny. Łączył w sobie kartę zapisaną wydarzeniami minionych 65 lat życia biblioteki z teraźniejszością. Był chwilą zadumy, refleksji i wspomnień.

Informujemy, że z powodu skontrum (inwentaryzacja księgozbioru)

w dniach: 13.11.2017 - 20.11.2017

Wypożyczalnia będzie czynna od 9.00 do 15.00

(z wyłączeniem wypożyczeń w przedziale sygnatur 1- 45846)

od dnia 21.11.2017 do 1.12.2017

 

Czytelnia i Wypożyczalnia będą nieczynne.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia edukacyjne wspomagające pracę szkół i placówek oświatowych.

Realizujemy zajęcia dla nauczycieli, studentów i uczniów w bibliotece w Lesznie i Filiach lub na zaproszenie

w szkole lub przedszkolu.

 

24.10.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbyło się kolejne, a pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie sieci bibliotekarzy powiatu gostyńskiego. Uczestniczyły w nim 23 osoby – nauczyciele bibliotekarze szkół powiatu gostyńskiego oraz pracownicy gostyńskiej biblioteki pedagogicznej.

W miesiącu listopadzie Biblioteka Pedagogiczna w Kościanie będzie czynna dla czytelnika w godzinach od 9.00 – 15.00.

Przepraszamy za utrudnienia

Uwaga Studenci i Uczniowie!


 

Zapraszamy do naszej biblioteki!

W miesiącach: październiku, listopadzie i grudniu, opłaty promocyjne dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych wynoszą :

1) 2 zł za wydanie karty bibliotecznej w celu identyfikacji czytelnika (poza przypadkiem utraty

lub zniszczenia dotychczasowej)

2) 2 zł za przedłużenie ważności karty bibliotecznej na kolejny rok (tzw. prolongatę).

 


 

Serdecznie zapraszamy!

W miesiącu październiku Biblioteka Pedagogiczna w Kościanie będzie czynna dla czytelnika w godzinach od 9.00 – 15.00.

Przepraszamy za utrudnienia

25 maja br. po raz ósmy, odbyła się oxfordzka debata historyczna. Tym razem przewodnim tematem spotkania była ocena dekady Gierka. Debatę przygotowała pani Zofia Szabel-Zakrzewska, nauczyciel konsultant Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie wraz z nauczycielami historii szkół ponadgimnazjalnych Leszna.  

30 maja 2017 r. w CDN – Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie miało miejsce kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyło 36 osób - pracownicy bibliotek szkolnych oraz leszczyńskiej biblioteki pedagogicznej. 

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie Filia w Kościanie w dniu 1.06.2017 r. o godz. 10.00 przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”.

Dnia 22 listopada 2016 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ekonomicznych Lesznie miało miejsce drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyły 44 osoby - pracownicy bibliotek szkolnych oraz leszczyńskiej biblioteki pedagogicznej.

Uczniowie klas 3a i 3c ze SP nr 1 w Lesznie wybrali się na warsztaty pt."Książki znane i lubiane" do Biblioteki Pedagogicznej. Podczas zajęć zaprezentowano wystawę „Różne oblicza książek”, uczniowie zobaczyli nietypowe formaty

Organizatorzy:

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie,

Uczestnicy: Dyrektorzy, kierownicy działów i filii publicznych bibliotek pedagogicznych województwa wielkopolskiego,

Miejsce i termin: CDN w Lesznie - 15-16 września 2016 r.

W dniu 19.09.2016 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie Filii w Kościanie odbyły się zajęcia na temat: "Nasza mała ojczyzna jako źródło motywów i toposów literackich" oraz "Ty możesz zostać czytelnikiem biblioteki pedagogicznej".

Na zajęciach wykorzystano albumy, słowniki oraz wydania bibliofilskie. Zainteresowani uczniowie skorzystali z promocji i zapisali się do biblioteki. Lekcja była ciekawa o czym piszą uczniowie na stronie liceum. http://www.lo1-koscian.pl/Niezapomniana_lekcja_jezyka_polskiego.html

 

Minister Edukacji Narodowej ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Znalazły się wśród nich:

 

  • Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
  • Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.
  • Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
  • Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

W marcu i czerwcu 2016 r. odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Przedszkola i Klubu Malucha "Wesołe Skrzaty" oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Kościanie.

Były wspólne gry i zabawy tradycyjne oraz opowiadania o bohaterach bajek. Było interesująco i wesoło.

W czerwcu 2016 r. w Zespole Szkół na 3 i w I Liceum Ogólnokształcącym w Kościanie odbyły się zajęcia na temat: Miejsca i roli Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Kościanie wraz z prezentacją dotyczącą zespołu dawnego klasztoru Bernardynów w Kościanie.

Kontakt

 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

ul. Bolesława Chrobrego 15
64-100 Leszno

tel. 65 529 90 62
fax 65 529 31 09
NIP: 697-10-20-103
REGON: 00 1387 29 0000 000
e-mail: oswiata@cdn.leszno.pl

Redakcja

Godziny urzędowania

Sekretariat

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek-piątek 7:30 - 15:30


Organizacja szkoleń
poniedziałek - piątek: 7.30-15.30, parter/pokój nr 13


Biblioteka

Leszno pn – pt 9.00 – 18.00
Filia Rawiczu i Kościanie pn, wt, pt 9.00 – 17.00
śr, cz 9:00 - 16:00
Filia w Gostyniu - pn, wt, pt 9:00 - 17:00
śr 9:00 - 16:00
cz 9:00 - 16:00

 

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami CDN Leszno