• Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Spis treści[Ukryj]

 

1. Kursy i szkolenia indywidualne

1.1. 1. Gdzie znajdę wszystkie oferowane szkolenia?

Wszystkie szkolenia, które zostały przygotowane dla Państwa znajdują się w katalogu szkoleń. W trakcie trwania roku szkolnego oferta będzie stale aktualizowana, dlatego zachęcamy do częstego przeglądania strony internetowej. Informacje na temat szkoleń publikowane będą również na naszym profilu na Facebooku 

1.2. 2. Czy mogę zgłosić się na każde szkolenie?

Niestety nie. Każde szkolenie jest wcześniej uzgadniane i po ustaleniu daty publikowane na stronie internetowej. W formularzu należy wybrać odpowiednie szkolenie, przy którym podana jest jego termin. Jeśli zainteresowanie będzie duże, na pewno będziemy organizować kolejne edycje. Zrobimy wszystko, aby przeszkolić jak najwięcej nauczycieli.

1.3. 3. Znalazłam (em) interesujące mnie szkolenie, w jaki sposób mam się na nie zgłosić?

Przy każdym szkoleniu mamy do wypełnienia prosty formularz. Po jego wypełnieniu i przesłaniu mamy pewność, że jesteśmy zapisani na ten kurs. Jeśli formularz przy szkoleniu nie będzie dostępny oznacza to, że na dane szkolenie nie ma już miejsca. Jest jednak duża szansa, że szkolenie to będzie dostępne w najbliższej przyszłości. Gdy tylko kolejny termin będzie ustalony można będzie zgłaszać się na dane szkolenie.

1.4. 4. Czy każde szkolenie jest płatne?

Nie. W naszej ofercie są również szkolenia prowadzone bezpłatnie – są to m.in. szkolenia z zakresu doradztwa metodycznego.

1.5. 5. Zależy mi na zaświadczeniu z kursu. Kiedy je otrzymam?

Zaświadczenia z kursów i szkoleń są przygotowywane na bieżąco (w trakcie trwania zajęć) i rozdawane są pod koniec danego szkolenia przez prowadzącego zajęcia. Jednak z pozostałych kursów (np. z doradztwa metodycznego) takie poświadczenia przygotowują nauczyciele doradcy. W takim wypadku takie dokumenty można odebrać w pok. nr 13 (parter), w późniejszym okresie po zakończeniu kursu.

1.6. 6. Nie odebrałam (em) zaświadczenia z kursu. Kiedy i gdzie mogę je odebrać?

Wszystkie zaświadczenia z kursów zostają przekazane do Działu Organizacji Szkoleń - w pok. nr 13 (parter). Można je tam odebrać w godzinach otwarcia. Dobrze jest pamiętać termin szkolenia lub tytuł – ułatwi to odnalezienie danego zaświadczenia.

1.7. 7. Na moim zaświadczeniu jest błąd. Co teraz?

Jeśli zdarzy się jakiś błąd w zaświadczeniu prosimy o zgłoszenie do Działu Organizacji Szkoleń - pok. nr 13 (parter). Prawidłowe zaświadczenie wystawimy ponownie. Jeśli są Państwo spoza Leszna istnieje możliwość przesłania poprawionego zaświadczenia pocztą.

1.8. 8. Potrzebuję duplikatu świadectwa/zaświadczenia. Gdzie mam się zgłosić?

Aby uzyskać duplikat świadectwa/zaświadczenia należy pisemnie zawiadomić o takim zamiarze dyrektora CDN w Lesznie. W piśmie należy podać termin szkolenia (lub okres), temat oraz swoje dane (imię nazwisko, data i miejsce urodzenia). Opłata za wystawienie duplikatu wynosi 15 zł. 

1.9. 9. Ile kosztuje szkolenie/kurs?

Każde szkolenie jest wyceniane osobno, w zależności od wielu czynników. Cena podana jest w katalogu szkoleń.

 

2. Płatności i faktury

2.1. 1. Płatnikiem za szkolenie jest szkoła/placówka, w której pracuję. Czy muszę to zgłosić?

Ułatwi to zdecydowanie pracę nam jak i Państwa placówce. Faktura zostanie przygotowana wcześniej. Mogą go wówczas Państwo odebrać przed szkoleniem, może on być również wysłany na adres szkoły.

2.2. 2. Gdzie mogę zapłacić za szkolenie?

Płatności należy dokonać przelewem na konto nr:  PKO Bank Polski S.A. 24 1020 4027 0000 1702 1519 5287.  

2.3. 3. Jak uzyskać fakturę z terminem płatności (obciążeniowy)?

Jeśli Państwa szkoła/placówka chce zapłacić za szkolenie, powinna skontaktować się z nami i poinformować o: ilości uczestników (wymienionych z imienia i nazwiska), pełną nazwę, NIP i adres oraz tytuł danego szkolenia. Taki faktura zostanie sporządzony i przesłany do Państwa instytucji.

2.4. 4. Zapłaciłam (em) przelewem bankowym ze swojego konta i będę miał (a) zwrot kosztów przez szkołę/placówkę

Faktury za szkolenia nie są wystawiane obligatoryjnie, jedynie na Państwa lub szkoły/placówki indywidualną prośbę. Jeśli płacą Państwo przelewem bankowym, wówczas w tytule przelewu należy podać: nazwę, NIP i adres instytucji oraz swoje imię i nazwisko, a także tytuł szkolenia. O potrzebie wystawienia faktury należy poinformować mailowo lub telefonicznie.

2.5. 5. Zapłaciłam (em) za szkolenie, lecz kurs został odwołany przez CDN

Mogą Państwo wpłaconą kwotę wykorzystać na udział w innym kursie (należy poinformować o tym pisemnie z uwagi na możliwość przeksięgowania wpłat przez CDN), bądź ubiegać się o jej zwrot (wówczas prosimy o kontakt).

2.6. 6. Zapłaciłam (em) za szkolenie i nie uczestniczyłam (em) w nim. Co z zapłatą?

Muszą się Państwo zwrócić do nas pisemnie (poczta zwykła lub elektroniczna – poprawska@cdn.leszno.pl ), bądź osobiście – pok nr 105 (I piętro). W piśmie należy ująć informacje: imię nazwisko, adres indywidualny lub instytucji, nazwę szkolenia oraz numer konta bankowego, a który ma być dokonany zwrot. Ważne: o zwrot może ubiegać się osoba bądź instytucja, która dokonała wpłaty.

 

3. Szkolenia rad pedagogicznych

3.1. 1. Jak zamówić szkolenie rady pedagogicznej?

Aby zamówić szkolenie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. W formularzu należy wybrać jeden z proponowanych tematów, lub jeżeli interesuje Państwa inna tematyka można wpisać odpowiedni temat. Podawana przez Państwo data jest orientacyjna – po otrzymaniu zgłoszenia nauczyciel, który przyjedzie do Państwa przeprowadzić szkolenie skontaktuje się telefonicznie lub mailowo i ustali dokładną tematykę i termin.

3.2. 2. Czy uzyskamy zaświadczenia dla nauczycieli po szkoleniu rady pedagogicznej?

Jeśli podadzą Państwo listę nauczycieli (imię nazwisko, data i miejsce urodzenia) uczestniczących w szkoleniu, wówczas zaświadczenia będą przekazane po szkoleniu przez prowadzącego szkolenie. Jeśli natomiast nie otrzymamy wcześniej listy nauczycieli zaświadczenia zostaną przygotowane później i przesłane do Państwa pocztą.

3.3. 3. Ile kosztuje szkolenie rady pedagogicznej?

Koszt zależny jest od ilości uczestników – jeżeli w szkoleniu bierze udział do 20 nauczycieli – to koszt wynosi 250 zł za godz. lekcyjną (45 min.), natomiast powyżej 20 nauczycieli– to koszt wynosi 350 zł za godz. lekcyjną (45 min.).

 

Kontakt

 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

ul. Bolesława Chrobrego 15
64-100 Leszno

tel. 65 529 90 62
fax 65 529 31 09
NIP: 697-10-20-103
REGON: 00 1387 29 0000 000
e-mail: oswiata@cdn.leszno.pl

Numer rachunku PKO Bank Polski S.A. 24 1020 4027 0000 1702 1519 5287

Dane do faktury

Nabywca:

Województwo Wielkopolskie

Al. Niepodległości 34

61-714 Poznań

NIP: 778 13 46 888

Odbiorca:

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie

ul. Bolesława Chrobrego 15

64-100 Leszno

Redakcja

Godziny urzędowania

Sekretariat

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek-piątek 7:30 - 15:30


Organizacja szkoleń
poniedziałek - piątek: 8.00-18.00, parter/pokój nr 13


Biblioteka

Leszno pn – pt 9.00 – 18.00
Filia Rawiczu i Kościanie pn, wt, pt 9.00 – 17.00
śr, cz 9:00 - 16:00
Filia w Gostyniu - pn, wt, pt 9:00 - 17:00
śr 9:00 - 16:00
cz 9:00 - 16:00

 

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami CDN Leszno